logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

Další čtyři dny plné her a hlavolamů opět na Novoměstské radnici.

Oblíbená výstava určená nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her letos slaví čtvrt století.

Uvidíte a vyzkoušíte si nejrůznější hlavolamy a deskové hry od předních českých výrobců a distributorů. Historický Velký sál se stane hernou, kde budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet. S pravidly a výběrem hry jim poradí herní instruktoři. Výstava má řadu doprovodných aktivit.

Velká herna deskových her je v pátek opět prodloužena až do 20 hodin, aby si ji stihli všichni dostatečně užít. 

Nebudou chybět přednášky a workshopy pro školy a dětské kolektivy.
- nutná registrace předem prostřednictvím webových stránek.

Otevírací doba:

• středa 8.00 – 18.00 h
• čtvrtek 8.00 – 18.00 h
• pátek 8.00 – 20.00 h
• sobota 10.00 – 18.00 h

Vstupné:

  • Plné: 120 Kč
  • Snížené: 80 Kč (děti do věku dovršení 15 let)
  • Studenti 15 - 26 let (ISIC) a držitelé karty EYCA 100 Kč
  • Rodinné: 300 Kč (2 dospělí + max 3 děti do 15 let)
  • Skupinové: 75 Kč za osobu  (předem nahlášená skupina nad 10 osob)

 www.hryahlavolamy.cz/vystava

 

 

Tisková zpráva

Novoměstskou radnici zaplní na konci září přehlídka hlavolamů a deskových her. Tradiční čtyřdenní akce slibuje opět spoustu zábavy pro děti i dospělé - vdyť hlavolamy a stolní hry jsou oblíbené snad u všech generací. V prostorné herně v historickém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí tak budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet, s pravidly a výběrem hry poradí herní instruktoři.

Výstava trvá pouze čtyři dny – od středy 25. září do soboty 28. září. Otevřeno je ve středu a čtvrtek od 8 do 18 hodin, v pátek od 8 do 20 hodin (večerní prodloužené hraní) a v sobotu od 10 do 18 hodin.

Herna deskových her

Tradičně nejoblíbenější částí výstavy Hry a hlavolamy je velká herna deskových her, ta je v pátek proto opět prodloužena až do 20 hodin, aby si ji stihli všichni dostatečně užít. Představí se zde stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Najdou se mezi nimi hry vhodné pro malé děti, pro náročnější hráče i zábavné hry pro celou rodinu. Hry si mohou návštěvníci pod vedením herních instruktorů zahrát a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou za výhodných podmínek také hned koupit.

Výstava hlavolamů

Některé hlavolamy jsou raritní, některé jsou sice známé,ale je zajímavé vidět je v široké škále provedení. Každopádně budou na výstavě vystaveni ježci v kleci, krásné japonské kovové hlavolamy, retro hlavolamy, Rubikovy kostky a další rotační hlavolamy nebo třeba nemožné objekty – hlavolamy, kdy je úkolem přijít na to, jak bylo vůbec možné ho vyrobit.

Doprovodné programy

Ve středu a ve čtvrtek se představí brněnské VIDA centrum se zajímavými pokusy a science show. Po loňském pozitivním ohlasu proběhnou opět dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. V pátek a sobotu bude připraveno programování robotů v podání sdružení Intellectus.

Programy pro školy

Školní skupiny mohou po předchozí registraci využít nejen návštěvu výstavy, ale i hlavolamový workshop nebo přednášku.

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h

Vstupné: plné 120 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 300 Kč, studentské 100 Kč, skupinové 75 Kč

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava

nahoru


logo Novoměstská radnice