logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Letos se koná již 16. ročník hudebního festivalu „Jazzový Most” z Prahy do EU 2019 a jeden z koncertů proběhne opět i na nádvoří Novoměstské radnice dne 28. 7. 2019.

„Jazzový Most Praha – Mnichov 2004, který se konal u příležitosti vstupu ČR do EU, měl velký kulturně-politický úspěch. Pražský koncert byl Live vysílán českým rozhlasem stanicí „Vltava“ a Hessenský rozhlas ARD (Frankfurt) vysílal půlnoční koncert 1. května via Satelit jen z ČR, z Mánesa, do všech německy mluvících zemí.

Význam a cíl tohoto Jazz festivalu v roce 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 a tak to bude i v roce 2019, v setkání jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobností z kulturního a politického života z mnoha zemí. Bude také významnou propagací české kultury, hlavního města Prahy a ostatních měst ČR ve spojené Evropě.

Předmětem festivalu je konání jazzových koncertů v několika městech. Monumentální „jazzový most“ 2019 bude stavěn z Prahy 2 do EU. Kulturně tradiční „Novoměstská radnice“, která leží přímo ve středu města, je důstojné místo pro Prahu.

Mostů bylo již v minulosti postaveno velmi mnoho, ale tento „Jazzový most” je jistě ojedinělý.

Přínosem je také podpořit tento hudební žánr, který je historickým důkazem vývoje hudby XX. století a pomoci postavit tento žánr na úroveň klasické hudby, je dalším cílem tohoto projektu. Spolupráce na umělecky velmi zajímavých jazzových big-bandových projektech, zúčastněných zemí, je dalším cílem „jazzového mostu“ 2019.

 
Začátek koncertu na nádvoří Novoměstské radnice Prahy 2:
neděle 28. července v 19:30 hod
    
VSTUPNÉ:
150 Kč
Rezervace vstupenek na adrese: rudimazac@web.de
Vstupenky budou k zakoupení na místě před koncertem.
 
Podrobné informace na www.jazzbridge.net
 
Praha TV: https://prahatv.eu/porady/dialogy-s-kulturou/dialogy-s-kulturou-19-06-2019-18-34
 

Organizátor:

Mgr. Rudolf Mazač rudimazac@web.de, hotline: +420 603 84 24 74 

https://www.youtube.com/results?search_query=Rudi+Mazac 

Youtube.com  "rudi mazac" 

Skype: rudimazac  

 

Rudi Mazač

Studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Praze (lesní roh) a jazz na Berklee College of Music v Bostonu. Mimo to absolvoval studia práv a magisterský titul v oboru právo. Působil jako sólista a 1. hornista v různých symfonických, operních orchestrech a Big Bandech v bývalém Československu, Jugoslávii, Itálii, Německu a USA. V roce 1976 založil virtuózní "French Horn Formation" v Mnichově a v Praze v roce 1996, "Kentonmania" Big Band. Od r. 2004 organizuje již proslulý Inter. Festival "Jazz Bridge" z Prahy do EU. Za založení festivalu „Jazz Bridge“ a Big Bandu „Kentonamnia“ byl v roce 2005 vyznamenán celoevropskými hudebním svazy (1 500.000 členů) cenou „Motor der Musik“, kterou obdržel u příležitosti mezinárodního hudebního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kentonmania

Pražský Big Band "Kentonmania" vede jeho temperamentní dirigent Rudolf Mazač - standardní obsazení / osm lesních rohů na 30 hudebníků.  V tisku je Big Band "Kentonmania" označován, jako „dokonale naolejovaná bigbandová-mašina, která řádně swinguje a baladám vtiskuje tu správnou sentimentální náladu“.

 Brazil Arts Orquestra

Brazil Arts Orquestra se rozumí, jako „World of Music Orchestra“ s brazilskými kořeny. Jedná se o spojení Samby, Bossa Novy, Baiao, Fravo, Maracatu a Choro, zrovna tak rytmy severovýchodní Brazilie a Afriky. Hudba Brazil Arts Orquestra nově založeného v roce 2018, nese také prvky Jazzu, Funku, Samby-Reggae resp. také jihoamerických a evropských vlivů.   Ale i přesto zůstává hudba „brazilská“, citová, zábavná a tanečná. Hodně zvučná a emocionální.

 

Prof. Jiří Válek / Sólo flétnista

(* 4. 6.1940). Studium hudební konzervatoře v Kroměříži a Akademie múzických umění v Praze. Působil jako sólo flétnista České filharmonie a Českého noneta. Koncertoval po celé Evropě, USA, Kanadě, v Japonsku a Hongkongu. Podílel se na stovkách rozhlasových, televizních a CD nahrávkách pro firmy Supraphon, Panton, Pony Canyon, Vanguard Classics, Naxos, Octavia Records a dalších. Jeho nahrávka Händelových flétnových sonát byla oceněna Zlatou deskou. Pedagogicky působil na Pražské konzervatoři v Praze a nyní jako profesor na Akademii múzických umění v Praze a jako člen porot na mezinárodních flétnových soutěžích v Praze, (8x) Ženevě, (2x) Budapešti, (6x) a v Krakově (3x). Velký ohlas měly jeho mistrovské kurzy v Rakousku, v Japonsku a v ČR. V jeho neuvěřitelné sólové klasické kariéře hraje velkou roli jeho jazzová činnost. Technicky perfektně vyzbrojen uplatňuje svoji improvizační schopnost a jazzové cítění na úrovni světových jazzových flétnistů.

 

Jaroslav Šolc  / Flétna

Narodil se v Turnově, kde získal první zkušenosti na české jazzové scéně jako flétnista a saxofonista. V roce 1971 se stal laureátem soutěže mladých při 8. Mezinárodním jazzovém festivalu v Praze s triem kytaristy Rudolfa Daška. Později zvolil technicky zaměřené studium (VŠCHT) a inženýrskou profesi (analytik, veřejná správa, t. č. komunální politik). Hudební vzdělání si doplňoval    u Karla Velebného a Jiřího Válka. V Praze působil v řadě jazzových souborů, např. „Mahagon“, „Via Jazz“, „Jazz Fragment“. Kvartet Milana Svobody, Pražský big band, „Volf Jazztet“ nebo Bohemia Big Band. Dále působil v souboru „Baroque Jazz Quintet“, a v kvartetu kontrabasisty Františka Uhlíře „F. U. Team“. Spolupracoval s Karlem Růžičkou (Celebration Jazz Mass), Vítem Fialou, Karlem Vejvodou. Vedl vlastní Kvartet „Jazz Farma“a zúčastnil se projektu mezinárodního rozhlasového orchestru (EBU, Bergen). Jako člen BJQ realizoval hudební projekty s komorními a symfonickými orchestry od swingu až po soudobou vážnou hudbu. Jako flétnista a saxofonista inklinuje ke kultivovanému modernímu jazzovému projevu založenému na improvizaci a interakci se spoluhráči, v tomto případě se svým „profesorem“ Jiřím Válkem a pražským Big Bandem „Kentonmania“.

 

PROGRAM:

Rudolf  Mazač  “Kentonmania“

Big Band & 8 lesních rohů

 

Mel Canady & Martin Růža

Vocals – USA ČR

 

Brazil Arts Orquestra

vocals Christiane Ruvenal

 

Speciální hosté v Praze: Jiří Válek a Jaroslav Šolc – flétny

  

https://www.bbkult.net/kalender/details/15627482171344.html

 

www.melcanady.de 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice