logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své  si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí opět bude francouzský trh, železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení.

Již šestým rokem se Novoměstská radnice promění v prostor naplněný příjemnou atmosférou adventu.

V sobotu a v neděli 1. - 2. prosince, v prvním to adventním víkendu, Vás  od 10 - 18 hodin v historických prostorách přivítají stánky adventního trhu, které nabídnou hračky, regionální i řemeslné výrobky, originály od designérů a výtvarníků. Uvidíte divadelní vystoupení, dětské pěvecké sbory a bubnovou performanci Vladimíra Šušora, které se můžete zúčastnit nejen jako diváci. Navštívit budete moci dílničky, nejdelší funkční vlakové kolejiště v Praze a na své si přijdou i modeláři.

Adventní trh na Novoměstské radnici se stal po letech již tradičním místem setkávání. Snažíme se o to, aby i letošní adventní trh na NR byl místem, kde si budete užívat klidnou předvánoční atmosféru, takto charakterizuje Novoměstský Advent  ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Novoměstský advent letos naváže na úspěšnou koncepci, kdy návštěvníkům nabídne na nádvoří Francouzský adventní trh, plný francouzských delikates, nápojů a dalších vánočních dárků. Ve vnitřních prostorách radnice se v letošním roce opět můžete těšit na spolupráci hned několika partnerů. SDV model zajistí instalaci nejdelšího funkčního kolejiště v Praze. Zároveň se účastní řada prodejců, kteří nabídnou pestrou škálu hotových i dalších modelů. 

Design mode nabídne výběr různých designérů i výtvarníků. Všichni partneři se tak scházejí, aby Vám zpříjemnili adventní čas a společně s Vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice.

Tajemná Šatlava Vám nabídne již druhou instalaci svítících objektů od výtvarnice Evy Nečasové "Spacelights" nazvanou „Nočním lesem “, její součástí budou pro letošní rok nové svítící instalace hub a samorostů a zároveň svítící brouci a duchové, tyto trojrozměrné instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která Vás okouzlí.

Novoměstská radnice se opět stane „Otevřeným a klidný prostorem v srdci rušné metropole“. Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal  u  osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z Jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar.

Přehled prodejců, kteří se na vás těší na Novoměstském adventu:

Al Andalous - přírodní oříšky a sušené ovoce, ale i čerstvě pražené oříšky, bez oleje, například pálivé chilli kešu nebo jemně pikantní kořeněné mandle a o mnoho dalších nebude nouze. 

ANES Atelier - šperky a dekorace ze starých hodin z Vimperka inspirované steampunkem (šperky z hodinek). Steampunk je sci-fi žánr zaměřený na technologii a páru. Popisuje společnost založenou na páře, jako hlavním zdroji energie.

Anglické knížky pro děti / English Books For Children - kvalitní anglické knihy pro děti všech věkových kategorií. Originální knihy pro malé děti, školáky, studenty i jejich rodiče.  Encyklopedie, naučné a interaktivní publikace, dobrodružné knihy, pohádky, sci-fi a další. 

AMARYLLIS FLOWERS and Decor - floristický ateliér. Kompletní květinový a dekorační servis, adventní věnce a vánoční dekorace. A pokud si nevyberete, můžete si je i sami na místě snadno vyrobit.

Aspoň tohle - originální užitné předměty z betonu umělecké betonářství

Cool Wood s.r.o. - oblíbená herna, mobilní dílna se dřevem a výborná kava.

Dino Toys - přední producent puzzle, deskových her, karet, kostek a dalšího hračkářského sortimentu na českém trhu. Zábava pro děti, ale i dospělé přináší vedle napětí, soutěživosti a dobré nálady i možnost rozvíjet strategické myšlení a postřeh.

Elmavia - malé rodinné nakladatelství, jehož mottem je radost z objevování, vlastní autorská tvorba. 

GOMI - ručně pletená a háčkovaná móda a háčkované hračky.

Happy šperky - originální šperky, které nejsou nikdy stejné. Díky speciálním barvám jsou prostě fantastické.

HUGO CHODÍ BOS - kamenný obchod v centru Prahy nabízející tradiční české hračky, které vám připomenou dětství, stejně jako knížky, dekorace, stavebnice, skládanky i dětské oblečení od mladých českých tvůrců.

Jihočeský dekorační perník - již třicet let se zabývá lidovým řemeslem, a to především obřadním pečivem (dekorační perník, staročeský perník z forem, vizovické pečivo) a malováním kraslic.

Karamelový sen - tekuté karamely jako například vánoční, vanilkový, kávový, chilli i hot chilli, sušené ovoce v karamelu.

Kávy pitel - rodinná firma s 10 – letou tradicí, vlastní pražírna, kavárna a obchod s kávou.

Languedoc - nevšední a neotřelá, chuťově rozmanitá a ryze gastronomická vína ze šesti vinařských regionů Francie: Alsace, Bordeaux, Champagne, Languedoc-Roussillon, Val de Loire a Vallée du Rhone. Vína pochází výhradně od malých vinařů (nejmenší vlastní jen 6 ha). Vína všech kategorií včetně vín biodynamických, autentických i bez siřičitanů.

Love + Fun Socks - barevné, kreativní a hlavně FUN ponožky pro muže a ženy.

Med do domu - prodej medových likérů St. Ambrosius s 13-ti letou tradicí, sirup s propolisem, med, sušené ovoce a zelenina. 

Medovinka - čisté medy, medy s pochutinami, medové sušenky, vlastní kosmetika, medová lízátka.

Mickeybakeware - česká výroba vykrajovátek, formiček a dalších výrobků do kuchyně s tou nejvyšší kvalitou. 

Nakladatelství MEANDER - nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize.

Noe - český výrobce netradičních textilních hraček ze sametově hebkého a pracího postřiženého froté vhodného i pro nejmenší děti,  které jsou nejen esteticky zajímavé, ale mají i hodnotu didaktickou.

Pocket Design - originální ruční textilní tvorbaozdobné toaletní kosmetické taštičky různých velikostí a tvarů, textilní boxy na kapesníky vyráběné ruční technikou volného quiltování.

Radmil - česká značka, která se věnuje výrobě kabelek, tašek a módních doplňků. 

Ritual Manufactur - výroba a prodej bylinných olejů na tělo.

ROOYA - workshop na výrobu populárních náramků z minerálů, dřevěných a kovových korálků, (pouze za cenu materiálu).

Skleněný šperk - workshop "skleněné květiny pro děti i dospělé". Dílnička s korálky pro děti. Předvádění práce na kahanu. Originální skleněné šperky a miniatury zvířátek.

SPACELIGHTS – Eva Nečasová - Spacelights jsou snové svítící objekty, jež od roku 2011 navrhuje a ručně vyrábí Eva Nečasová. Letos představí světelnou instalaci „Nočním lesem“.

Vinné sklepy Kutná Hora - rodinné vinařství, prodej vín, rodina Rudolfských vrátila čest a slávu vinařství na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do dvanáctého století.

VIRUNGA - čerstvé a sušené organické ovoce z Ugandy, káva, oříšky, koření z Tanzanie, vlastní čokoláda.

 

Model kolejiště bude od MKMŽ Slivenec společně se spolkem Zababov.

AWEPE - výroba stavebnic domečků laserovou technologií.

ETS - výroba kovové modelové železnice ve velikosti 0.

FIREBOX - výroba papírových modelů.

IGRALET - prodej modelů a hraček. Dnes bychom tento sortiment zařadily pod názvem Retro.

SDV Models - výroba stavebnic železnice ve velikosti TT a stavebnic automobilů, autobusů, traktorů a vojenské techniky ve velikosti H0.

SVĚT AUT - prodej kovových modelů stavebnic aut, letadel a vojenské techniky.

 

 

Další prodejce průběžně doplňujeme ...

Novoměstský advent 2018

Kdy: 1. – 2.12. 2018 od 10:00 -18:00 hod

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo nám 1/23, Praha 2

VSTUP ZDARMA

Nemůžete se dočkat? Přidejte se k  události na facebookuSdílejte a pozvěte své přátele!

Kontakt:

Produkce: Václav Beznoska, tel: 725 537 024,  beznoska@nrpraha.cz

Media: Jana Byzoňová, tel: 724 819 363,  byzonova@nrpraha.cz

Partneři akce: Městská část Praha 2, Asociace regionálních značek, SDV Model, Design Mode

 

nahoru


logo Novoměstská radnice