logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Smyčcový orchestr Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem vstupuje v roce 2018 již do 5. ročníku svého cyklu koncertů na Novoměstské radnici s názvem Stylové večery.

Začátek všech koncertů v 19:30 hodin / Velký sál Novoměstské radnice

Cyklus koncertů 25. 1. - 6. 12. 2018

 

TERMÍNY KONCERTŮ:

25. 1. 2018 NOVOROČNĚ S HUMOREM A KVÍZEM

Mozartův žert a půvab filmových melodií

Orchestr Harmonia Praga vstoupí do Nového roku a svého již pátého ročníku cyklu koncertů pod názvem Stylové večery 25. 1. Koncert na Novoměstské radnici je tentokrát nazván "Novoročně s humorem a kvízem" s podtitulem "Mozartův žert a půvab filmových melodií". Orchestr s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a ve spolupráci s dirigentem Štefanem Britvíkem zahraje posluchačům skladby, které budou ještě konvenovat s postsilvestrovským a novoročním naladěním. Ze skladeb W. A. Mozarta prýští optimismus a vtip, který tentokrát umocní i jeho žertovná kompozice KV 522. Její název zní "Hudební žert" s podtitulkem "Sextet vesnických muzikantů". Zde se ke zvuku smyčců přidají i dva lesní rohy, Mozart schválně paroduje nedokonalou hru hudebních nadšenců - amatérů. Nejde však o posměch, jde spíše o laskavě humornou ukázku Mozartovy tvůrčí energie, která i zde, z určitých, velmi dobře slyšitelných hudebních chybiček vytvoří vlastní dílo s nezaměnitelným rukopisem. Provedení Mozartovy žertovné hudby není však jediným důvodem k návštěvě tohoto koncertu v odlehčeném stylu. Závěr večera bude totiž patřit dalšímu příjemnému bodu programu - výběru ze slavných filmových melodií. Harmonia Praga vstupuje tedy do 5. ročníku Stylových večerů s úsměvem a jistě přenese toto naladění na posluchače, tak jako v uplynulých sezónách.

15. 3. 2018 ČESKÝ VEČER

Známé i neznámé poklady české hudby

Harmonia Praga zařadila do svého cyklu Stylových večerů „Český  večer“ nejen jako svůj příspěvek k oslavě výročí 100 let od založení republiky, ale především jako hold české hudbě. Od období baroka byli čeští hudebníci velmi uznáváni v celé Evropě, k dalšímu rozmachu české hudby došlo pak v 19.století a v první polovině 20. století. Program koncertu tedy vychází z těchto slavných období české hudební historie. Zvláštností večera budou 2 skladby od českého skladatele, žáka Antonína Dvořáka, Julia Fučíka, známého především jako autora populárních pochodů (Vjezd gladiátorů, Marinarella). Na koncertě zazní 2 lyrické skladby, Maggiolata a Devotion, upravené pro smyčcový orchestr.

10. 5. 2018 HARMONIA PRAGA OBJEVUJE A OSLAVUJE

Hudba starých časů a křest nového CD

Na Stylovém večeru dne 10.5. Harmonia Praga uvede svoje nedávno vydané CD , které přináší 3 takřka neznámé houslové koncerty 18. století v provedení uměleckého souboru, houslisty Miroslava Vilímce. Vedle francouzské a italské hudby tak zazní i houslový koncert slavného českého skladatele z období pozdního baroka Františka Bendy. Program bude doplněn i o další hudební objevy , jimž se Harmonia Praga systematicky věnuje.

28. 6. 2018 V LETNÍM LADĚNÍ

Vivaldi, Piazzolla a prosluněné Rumunsko

6. 9. 2018 GÉNIOVÉ SI NEZÁVIDÍ

Mendelssohn – velký ctitel J.S.Bacha

2. 10. 2018 ITALSKÝ VEČER

Perly baroka a posta N.Paganinimu

6. 12. 2018 VÁNOCE SE BLÍŽÍ

W.A.Mozart a česká klasika

 

Tak jako v minulých ročnících, umělci se během jednotlivých večerů koncentrují na zvolená témata z hudební historie i současnosti, průvodní slovo M. Vilímce i v roce 2018 přinese řadu zajímavostí a perliček ze života a umělecké činnosti řady skladatelských osobností. Harmonia Praga bude opět pamatovat na barokní a klasickou hudbu, svoje místo mezi koncerty bude mít i virtuózní hudba slunné Itálie, hudba W. A. Mozarta, orchestr přivítá i léto, a to skladbami, inspirovanými tímto obdobím. Návštěvníci koncertů se mohou těšit skutečně na zajímavá hudební témata a hlavně na kvalitní hudbu v inspirativním a přátelském prostředí.

Koncerty probíhají s pauzou, během které se mohou návštěvníci Stylových večerů příjemně osvěžit v přilehlém foyer vynikajícím moravským vínem.

Vstupné:

na jednotlivé koncerty plné 320 Kč, snížené 170 Kč (studenti, senioři a držitele ZTP).

V prosinci se také začnou prodávat abonentní vstupenky na celý cyklus 2018.

Vstupenky lze rezervovat na adrese Moniky Teichmannové info@harmoniapraga.cz , tel. 777 317 186.

Informace o koncertech a vstupenkách najdete na: www.harmoniapraga.cz

 

nahoru


logo Novoměstská radnice