logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

V letošním roce se již počtvrté uskuteční setkání s irskou tradiční hudbou a tancem v historickém Velkém sále Novoměstské radnice, tzv. Irský večer.

 

Konání akce:

středa 23. srpna od  19:30 hod

Irský večer, který se konal na Novoměstské radnici v uplynulých třech letech,  je doprovodná akce Bernard’s Summer School 2017, mezinárodní letní školy zaměřené na irskou kulturu, která v ČR letos probíhá už po sedmnácté.

O hudební zážitek se postará hudební těleso složené z lektorů letní školy. V letošním roce si připomínáme několik výročí, které se také promítnou do připravovaného večera. Je to především už 50 let, kdy v létě v roce 1967 přiletěla z Irska delegace irských hudebníků a tanečníků do tehdejšího Československa a měla zde několik vystoupení. Bylo to pravděpodobně poprvé, kdy zdejší diváci a posluchači měli možnost poprvé se setkat s touto tradiční kulturou Irska. A hostem letošní letní školy bude tehdejší vedoucí souboru John Cullinane. Dalším výročím je vznik první taneční skupiny v Česku, která se zabývá výlučně irskými tanci. Tato skupina byla založena právě před dvaceti lety.  Před 15 lety se na naší letní škole a tím také poprvé vyučoval irský set dancing. A tato výročí se promítnou i do připravovaného večera. 

Taneční program včetně výuky povedou taneční lektoři letní školy. Návštěvníci budou moci vychutnat nejen melodičnost a podmanivost irské tradiční hudby, ale i aktivně se zapojit do tance. Prostřednictvím tanců, které jsou živým dědictvím irské tradiční kultury, návštěvník navštíví různé oblasti Irska.

Vstupné: 250 Kč

Rezervace vstupenek na: vaclavbernard@seznam.cz, platba na místě před konáním akce.

Bližší informace na: www.bernards.cz

 

nahoru


logo Novoměstská radnice